Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Ген. Ратко Младић arrow Подршка arrow Рапорт команданту – промоција књиге Љиљане Булатовић о генералу Младићу
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Рапорт команданту – промоција књиге Љиљане Булатовић о генералу Младићу Штампај Пошаљи
Петак, 28 септембар 2012
Објављено 21.09.2012 у 08:17 | srbel.net

 
У величанственој атмосфери, препуној емоција и надахнућа о генералу Ратку Младићу и ратном путу Војске Републике Српске, у прелепој Кристалној дворани хотела “Босна“ говорили су угледни људи, Генералови саборци, пријатељи, историчари – поводом мојих књига “Рапорт команданту“ и “Рапорт команданту у огледалу епохе“,  у организацији достојне тога – Борачке организације Републике Српске и Института за трагање за убијеним и несталим у  РС.

Био је то први овакав јавни озбиљан и докуметнован  разговор истине о генералу Младићу, једином ратном команданту ослободилачке, непобеђене Војске Републике Српске и то ме је чинило посебно поносном, јер се све то сливало у истину коју сам ја записала у шест књига о Генералу, а које је он оценио као “рапорт истине пред историјом“, када сам се срела са њим у Шевенингену прошле, 2011. године, коментарише Љиљана Булатовић Медић овај догађај, који је пропраћен и медијски у Републици Српској.


 
“Навршило се тачно 16 година од изласка моје прве књиге о Генералу Младићу и њеног представљања на Првом сајму књиге Бања Луци, 17. септембра. Данас сам могла да пошаљем рапорт генералу да сам извршила задатак, јер је његова жеља била да се оваква промоција организује у Бања Луци, јер у њој живе многи његови борци и саборци.

Била ми је велика радост да се Генералов официр данашњи председник Борачке организације РС Пантелија Ћургуз на почетку обрати готово поетским говором; да дође из Москве и  увелича овај скуп наш велики ослонац и пријатељ - академик САНУ, историчар Јелена Гускова, сенатор РС; да својим емоцијама и предлозима оплемени разговор Дарко Младић, син Генерала; да дође из Бијељине и присутним приближи само њему знане особине генерала Младића – ађутант Рајко Бандука; да о Генералу говори Рајко Кнежевић – командант Трећег пука ОСБИХ, који негује традицију ВРС; да чињеницама прикаже тежину и искушења издавачког подухвата у данашње врсме – из Београда је дошао издавач и књижевник Веселин Павлов Џелетовић; лепо је било слушати сећања “класића“ Ратка Младића генерал Торбица, корисно и охрабрујуће излагање адвоката Горана Петронијевића, члана Тима за одбрану др Радована Караџића у Хагу, уз домаћинску улогу Јанка Велимировића.

Присутни су били посвећени теми и слушали једним дахом и нетремице, тек повремено је и на тврдим ратничким лицима пролила се која суза. Завршну реч имао је знаменити гуслар из Калиновика Васо Драшковић својом песмом о Генералу.

Било је то једно од најлепших  разговарања о Човеку који је за живота добио ореол легенде. Утолико ми је било лакше говорити о свему што сам сложила међу хиљадама страница мојих књига, посвећених драматичном ратном времену у коме је страдао српски народ, вољом “богова рата“. Зато што су повели  српски народ да се још једном, после другог светског рата, одбрани од фашизма, нови окупатори из “новог светског поретка“, др Радована Караџића и генерала Ратка Младића означили су већим злочинцима од самог Хитлера. Зато је неопходно да истрајемо у борби за истину, да се геноцидом над истином не би српски народ ставио на историјски стуб срама као геноцидан“, закључује Љиљана Булатовић Медић.

http://www.srbel.net/2012/09/21/raport-komandantu-promocija-knjige-ljiljane-bulatovic-o-generalu-mladicu-video/


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >