Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Саопштења arrow Jединством против усвајања резолуције о Сребреници
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Jединством против усвајања резолуције о Сребреници Штампај Пошаљи
Уторак, 13 децембар 2011
 
Datum: 09.12.2011 23:00
Autor: Драган Царан


"Срби за правду и демократију": Адвокати Петар Добрић, Саша Милановић и Тихомир НоваковићСИДНЕЈ - Како спречити убијање истине и правде? Како зауставити геноцидно затирање и сатанизацију читавог српског народа? Како у мултиетничком аустралијском друштву сачувати мир ако се упорно газе достојанство и интегритет једног народа?

Ово су само нека од питања на која одговоре покушава да нађе организација "Срби за правду и демократију". Последња расправа је била наметнута иницијативом Мајкла Данбија, посланика у аустралијском Федералном парламенту, да се 11. јул на Петом континенту прогласи за Дан сећања на жртве у Сребреници.

У подужој, писаној верзији иницијативе наводи се да су "српске снаге под командом Ратка Младића и Радована Караџића убиле више од седам хиљада недужних цивила старости од 16 до 77 година". При томе Данби се позива на став Међународног суда правде о Сребреници, а цитира причу извесне Зумре Шехомеровић, која говори о убијању деце од 12 година, мада ниједно није видела својим очима, него је чула вриске и пуцњеве.
 
 
Цитира и њену причу о мужу, који је био одвезен у непознатом правцу и више га није видела. Данби наравно "зна" да је и он убијен. И тако, вођен само себи знаним мотивом, овај парламентарац прља Србе величајући "невине жртве српског геноцидног похода". Наравно, српска заједница се организовала у покушају да спречи усвајање ове резолуције у федералном парламенту Aустралије.

Тихомир Новаковић, адвокат и потпредсједник организације "Срби за правду и демократију", рекао је да ће се Срби борити свим расположивим демократским средствима. Послата су писма Влади и парламенту у којима је прецизно формулисано стварно, чињенично стање око Сребренице и у време пре догађаја из јула 1993. године. Посебно је истакнуто да још није утврђен тачан број настрадалих у Сребреници.

- Усвајање овакве резолуције умногоме ће погоршати међунационалне односе у Aустралији. Нама, Србима, сада је потребно пуно јединство. У нашим клубовима се негује традиција фолклора, што је лепо и добро, али и недовољно да се очува српски интегритет и дигнитет. Наша организација настоји да интересе српског националног бића очува кроз комплексне активности демократског притиска - истакао је Новаковић.
 
Српски лоби

Петар Добрић, секретар организације, потврдио је да се увелико ради на формирању српског лобија у политичким структурама Aустралије, чиме ће се парирати знатно мањим, али далеко агресивнијим етничким заједницама на Петом континенту.


http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/67366/cir/Jedinstvom-protiv-usvajanja-rezolucije-o-Srebrenici.html

 
Преузмите писмо "Срби за правду и демократију" Мајклу Данбију, посланику у аустралијском Федералном парламенту
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >