Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Братунац arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Врховни суд Републике Српске смањио казну Павићу због ратних злочина над Србима у Броду Штампај Пошаљи
Субота, 02.11.2024 | Политика

ДОБОЈ – Врховни суд Републике Српске смањио је затворску казну са осам на пет година некадашњем припаднику војне полиције Хрватског већа одбране (ХВО) Анти Павићу који је осуђен за наношење повреда, противправно затварање српских цивила и за силовање у Броду 1992. године, објављено је на сајту Окружног суда Добој.

Он је осуђен јер је са другим непознатим припадницима ХВО, у старој згради полиције у тадашњем Босанском Броду, у више наврата тукао цивила Ј. С., учествовао у незаконитом привођењу С. К. из њеног стана, као и да је више пута силовао жену у логору на стадиону фудбалског клуба "Полет", пренела је агенција Срна.

Врховни суд Републике Српске је 17. октобра донео пресуду којом је делимично уважио жалбу браниоца оптуженог Павића, објављено је на сајту Окружног суда Добој.
Врховни суд Републике Српске је 17. октобра донео пресуду којом је делимично уважио жалбу браниоца оптуженог Павића, објављено је на сајту Окружног суда Добој.

Окружни суд у Добоју претходно је у мају ове године првостепеном пресудом осудио Павића на осам година затвора због ратног злочина над српским цивилима у Броду.

У казну затвора у трајању од пет година урачунава се време које је он провео у притвору од 24. октобра 2023. године.

Павић је у екстрадиционом притвору у Немачкој боравио од 24. октобра прошле године, а у притвору у Казнено-поправном заводу у Добоју је од 7. фебруара.

Суђење Павићу почело је средином априла, преноси Танјуг.


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >