Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Пале arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Ни након потјернице ни трага ни гласа о Махмуљину Штампај Пошаљи
Петак, 30 децембар 2022
29/12/2022 |  РТРС | Аутор: СРНА

Суд БиХ ни мјесец дана након расписивања међународне потјернице нема никакву информацију гдје се налази осуђени Сакиб Махмуљин, речено је Срни у тој правосудној институцији.

- Суд БиХ још нема информацију гдје се налази осуђени Махмуљин. Када Суд БиХ добије информацију да је осуђени ухапшен по потјерници, почиње поступак екстрадиције - навели су из Суда БиХ одговарајући на питање Срне да ли Суд има икакву повратну информацију гдје је осуђени Махмуљин и да ли ће и када бити испоручен БиХ.

Мјесец дана након издавања наредбе о расписивању међународне потјернице за некадашњим командантом Трећег корпуса такозване Армије БиХ, који је правоснажно осуђен на осам година затвора за ратне злочине у Возући и Завидовићима 1995, не покреће се никакав, па ни дисциплински, поступак против оних који су Махмуљину након правоснажности пресуде омогућили да слободно изађе из суднице, као што је и са слободе долазио на рочишта.
Суд БиХ је 28. новембра ове године издао наредбу за расписивање међународне потјернице за Махмуљином.

Претходно му је послан позив да преузме акт у којем је наведено да се 6. децембра ове године јави на издржавање казне затвора.

Апелационо вијеће Суда БиХ је у априлу ове године правоснажно осудило Махмуљина на јединствену казну затвора од осам година за злочине почињене 1995. године у Возући и Завидовићима.

Махмуљин је осуђен за ратни злочин против цивилног становништва, за ратни злочин против рањеника и болесника и за ратни злочин против ратних заробљеника.




AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >