Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow др Радован Караџић arrow Караџић приморан да са породицом разговара на енглеском језику
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Караџић приморан да са породицом разговара на енглеском језику Штампај Пошаљи
Петак, 23 децембар 2022
БЕОГРАД, 23. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Адвокат Горан Петронијевић изјавио је да се услови у којима борави први предсједник Републике Српске Радован Караџић у затвору у Великој Британији нису много поправили, наводећи да Караџића приморавају да са породицом разговара на енглеском језику.

Петронијевић је навео да је Караџић до прије десетак дана имао контакт са најужим дијелом породице и то једном седмично у трајању од пет минута.

"Дакле, само да може да каже да је жив. Наставља се тортура јер њега сада приморавају да говори на енглеском језику јер немају тамо преводиоца да би знали шта говори. Замислите да он мора са сопственом породицом да разговара на енглеском језику", рекао је Петронијевић.


Он је упозорио да је то перманентан и страховит наставак кршења Караџићевих људских и затворских права.

"Лично сам врло забринут за оно што ће се у будућности с њим дешавати", рекао је Петронијевић.

Затвор у којем Караџић издржава казну доживотне робије има репутацију једне од најгорих затворских установа у Великој Британији и не испуњава бројне услове који су предвиђени стандардима у већини европских држава.

Група интелектуалаца из Србије и Републике Српске  упутила је генералном секретару УН Антонију Гутересу отворено писмо због нехуманог поступања према Караџићу у којем траже да се укине одлука о издржавању казне у Енглеској.






AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >