Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Крупа на Уни arrow Починиоци злочина
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

У случају Махмуљин вјештачење још није завршено Штампај Пошаљи
Петак, 30 септембар 2022
30/09/2022 | РТРС | Аутор: СРНА

До данас није завршено вјештачење медицинске документације јер Суду БиХ није достављен налаз и мишљење вјештака да ли се осуђени некадашњи командант Трећег корпуса такозване Армије БиХ Сакиб Махмуљин може лијечити у БиХ и може ли путовати.

- Суд ће након примања налаза и мишљења вјештака одлучити о даљем предузимању законских радњи - навели су из Суда БиХ на питање Срне да ли се може очекивати да се правоснажно осуђени Махмуљин врати или буде изручен из Турске и шта је на том плану подузео Суд БиХ.

Почетком августа у Суду БиХ речено је Срни да осуђени ратни злочинац Сакиб Махмуљин није упућен на издржавање казне затвора од осам година јер се, према обавјештењу које је доставио његов бранилац, налази на лијечењу у Турској.

- С тим у вези, Суд обавља потребне извиђајне радње у погледу навода бранитељице, те ће у даљем току поступка упућивања предузети адекватне законске радње - навели су тада из Суда БиХ.

Суд је истакао да осуђеном Махмуљину у току кривичног поступка и све до његовог окончања нису биле изречене мјере забране.

Пресуђени ратни злочинац некадашњи командант Трећег корпуса такозване Армије БиХ Сакиб Махмуљин напустио је БиХ и умјесто у затвор отишао је у Турску.

Суд БиХ је крајем априла изрекао Махмуљину правоснажну затворску казну од осам година због застрашујућих злочина над заробљеним српским цивилима, санитетским особљем и војницима на подручју Озрена и Возуће 1995. године.

Један од адвоката из тима одбране информисао је Суд БиХ о одласку Махмуљина, али тек пошто је он напустио БиХ.








AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >