Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow У медијима arrow Резолуција оптерећује будуће генерације Срба
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Резолуција оптерећује будуће генерације Срба Штампај Пошаљи
Субота, 27 март 2010
20. 03. 2010. 20:14х | Срна

Србија ће усвајањем резолуције о Сребреници оптеретити будуће генерације Срба са обе стране Дрине, изјавио је директор Центра за истраживање злочина над српским народом из Београда Миливоје Иванишевић.

 Миливоје Иванишевић је навео да су у Сребреници већина погинулих били војници страдали у пробоју и борбама, а не цивили
 Мисли на будућност:
Миливоје Иванишевић
"Србији није нужно да донесе срамотну резолуцију о Сребреници којом би оправдала укидање виза", рекао је Иванишевић на трибини "Стоп резолуцији - геноцида у Сребреници није било", коју је данас у Братунцу организовао локални одбор Српске радикалне странке "Др Војислав Шешељ".

Он је навео да су у Сребреници већина погинулих били војници страдали у пробоју и борбама, а не цивили.

"Чињенице које иду у прилог српском народу прикривају се и тако ће остати све док је то интерес Запада који се на тај начин додворава исламском свету", оценио је Иванишевић.
 
На скупу је оспорен и број страдалих Бошњака из Сребренице у јулу 1995. године, те је наглашено да су муслимани страдали у борбама и међусобним сукобима.

"Муслимани су се служили, а и данас се служе дезинформацијма о Сребреници, као и о другим ратним догађајима. Канадски генерал (Луис) Мекензи, командант УНПРОФОР-а је у свом извештају навео да у Сребреници нису страдали цивили и да геноцид није почињен", рекао је посланик СРС у Скупштини Србије Борис Алексић.

Мирко Благојевић, председник СРС "Др Војислав Шешељ" у Републици Српској, рекао је да је Хашки трибунал изрекао многе неистине о Сребреници исто као и Комисија за Сребреницу у чијем извештају су све жртве из Сребренице током целог рата наведене као да су страдале у јулу 1995. године.

"Према том списку испада да у Сребреници нико није погинуо од 1992. до 1995. године", рекао је Благојевић.

Учесници трибине су се сложили да ће актуелна скупштинска већина у Србији вероватно усвојити ову, како су рекли, срамну резолуцију о Сребреници.
 
 
Извор: Вести, Франкфурт, 20. март 2010, интернет издање
 
AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >