Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow У медијима arrow Резолуција оптерећује будуће генерације Срба
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Резолуција оптерећује будуће генерације Срба Штампај Пошаљи
Субота, 27 март 2010
20. 03. 2010. 20:14х | Срна

Србија ће усвајањем резолуције о Сребреници оптеретити будуће генерације Срба са обе стране Дрине, изјавио је директор Центра за истраживање злочина над српским народом из Београда Миливоје Иванишевић.

 Миливоје Иванишевић је навео да су у Сребреници већина погинулих били војници страдали у пробоју и борбама, а не цивили
 Мисли на будућност:
Миливоје Иванишевић
"Србији није нужно да донесе срамотну резолуцију о Сребреници којом би оправдала укидање виза", рекао је Иванишевић на трибини "Стоп резолуцији - геноцида у Сребреници није било", коју је данас у Братунцу организовао локални одбор Српске радикалне странке "Др Војислав Шешељ".

Он је навео да су у Сребреници већина погинулих били војници страдали у пробоју и борбама, а не цивили.

"Чињенице које иду у прилог српском народу прикривају се и тако ће остати све док је то интерес Запада који се на тај начин додворава исламском свету", оценио је Иванишевић.
 
На скупу је оспорен и број страдалих Бошњака из Сребренице у јулу 1995. године, те је наглашено да су муслимани страдали у борбама и међусобним сукобима.

"Муслимани су се служили, а и данас се служе дезинформацијма о Сребреници, као и о другим ратним догађајима. Канадски генерал (Луис) Мекензи, командант УНПРОФОР-а је у свом извештају навео да у Сребреници нису страдали цивили и да геноцид није почињен", рекао је посланик СРС у Скупштини Србије Борис Алексић.

Мирко Благојевић, председник СРС "Др Војислав Шешељ" у Републици Српској, рекао је да је Хашки трибунал изрекао многе неистине о Сребреници исто као и Комисија за Сребреницу у чијем извештају су све жртве из Сребренице током целог рата наведене као да су страдале у јулу 1995. године.

"Према том списку испада да у Сребреници нико није погинуо од 1992. до 1995. године", рекао је Благојевић.

Учесници трибине су се сложили да ће актуелна скупштинска већина у Србији вероватно усвојити ову, како су рекли, срамну резолуцију о Сребреници.
 
 
Извор: Вести, Франкфурт, 20. март 2010, интернет издање
 
AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >