Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Братунац arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Мјере забране умјесто притвора осумњиченима за злочин над Србима Штампај Пошаљи
Петак, 10 децембар 2021
10/12/2021 |  РТРС | Аутор: СРНА

Суд БиХ одбио је приједлог Тужилаштва БиХ за одређивање притвора Незиру Агану, Вахиду Алађузу, Сенаду Гаџи и Суљи Хебибу, осумњиченим за ратни злочин над цивилима српске националности у сарајевским насељима Храсница, Бутмир и Соколовић Колонија, те им одредио мјере забране.

Четворици осумњичених су забрањена путовања изван БиХ, као и састајања или контактирање на било који начин, посредно или непосредно, са свједоцима наведеним у приједлогу Тужилаштва БиХ за одређивање притвора од јуче, као и другим потенцијалним свједоцима.

Забрањено је и приближавање свједоцима на удаљеност од 100 метара, као и међусобно комуницирање са саизвршиоцима и другим саучесницима у извршењу предметног кривичног дјела, саопштено је из Суда БиХ.

Незир Аган, Вахид Алађуз, Сенад Гаџо и Суљо Хебиб, ухапшени су у понедјељак, 6. децембра, у акцији СИПА која је изведена по налогу Тужилаштва БиХ.

Тужилаштво је раније саопштило да су, према прикупљеним доказима, осумњичени били припадници Четврте моторизоване бригаде такозване Армије РБиХ, те да су одговорни за злочине почињене над више од 100 жртава српске националности - за незаконито затварање, мучење, злостављање на изузетно понижавајуће начине, тјерање на присилан рад, као и наношење тјелесних и душевних озљеда, што је на оштећене жртве оставило трајне и тешке посљедице.



https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=456209






AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >