Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Ген. Ратко Младић arrow Лукић: Постојала нада да ће жалбу и доказе погледати још неко осим судије Нијамбе
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Лукић: Постојала нада да ће жалбу и доказе погледати још неко осим судије Нијамбе Штампај Пошаљи
Уторак, 08 јун 2021
08/06/2021 |  РТРС | Аутор: СРНА

Адвокат одбране генерала Ратка Младића Бранко Лукић изјавио је за Срну да се одбрана надала да ће жалбу и доказе које је доставила прочитати бар још неко осим судије Приске Матимбе Нијамбе, предсједсавајуће Жалбеног вијећа, што се није десило, па се потврдило да је суд у Хагу – суд неправде.

- Најлакше је тако - рекао је он након изрицања другостепене пресуде генералу Ратку Младићу на казну доживотног затвора.

Лукић је навео да би држава Србија сада требала да се ангажује да се генералу Младићу обезбиједе хумани услови и безбједно окружење за издржавање казне, као и да се заложе да се Срби који су издржали дио своје казне врате кућама.

Жалбено вијеће Механизма за кривичне судове у Хагу изрекло је данас некадашњем команданту Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу другостепену пресуду којом га је осудило на казну доживотног затвора.

Другостепена пресуда изречена је након што је размотрена жалба на првостепену, којом га је 2017. године Хашки трибунал осудио на казну доживотног затвора за ратне злочине у БиХ од 1991. до 1995. године.

Младић је и у првобитној пресуди проглашен кривим по 10 од 11 тачака оптужнице.

И у првој и у другој пресуди Младић је ослобођен оптужнице за геноцид у шест општина БиХ.


https://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=434724


 


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >