Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Крупа на Уни arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Тужилаштво чека доказе за повратника из Сирије Мухарема Дунића Штампај Пошаљи
Понедељак, 16 март 2020
16/03/2020 |  РТРС| Извор: СРНА

Тужилаштво БиХ затражило је продужење притвора за три мјесеца осумњиченом за тероризам због ратовања у Сирији Мухарему Дунићу, јер треба прикупити још неке доказе.

Рочиште је одржано без присуства Дунића, који је удаљен из суднице јер није хтио устати приликом обраћања Судском вијећу. Он је рекао да правило устајања у судници за њега не вриједи због вјерских разлога.

Тужилац Мериса Нуркић рекла је да је Дунић у Сирију отишао из Аустрије и да је од те земље затражено да саслуша свједоке који су били са њим у Сирији, а који су враћени у Аустрију, преноси Бирн.

Нуркићева је додала да су затражени и подаци од САД, као и провјера "Фејсбук" профила осумњиченог и његове супруге.

Бранилац Сенад Дуповац сматра да Тужилаштво има проблема у доказивању основане сумње. Он је рекао да је његов брањеник био у Сирији, што није кривично дјело, као и да су упитни докази о Дунићевом придруживању некој групи.

Дуповац је предложио да, умјесто мјере притвора, Дунићу буде забрањено напуштање боравишта на адреси у Јајцу.

Он се извинио Судском вијећу због Дунићевог понашања, додајући да Дунић у притвору нема одговарајуће услове за вјерски живот.

Дуповац је рекао да је његов брањеник смјештен са особом која пуши и слуша "неодговарајућу" музику, што код осумњиченог изазива револт.

Дунић је са групом мушкараца у децембру депортован из Сирије у БиХ.


https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=374726


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >