Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Актуелно arrow Петрушић: Пољска поднијела захтјев за пуштање генерала Крстића
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Петрушић: Пољска поднијела захтјев за пуштање генерала Крстића Штампај Пошаљи
Четвртак, 12 септембар 2019
11/09/2019 | РТРС | СРНА

Пољске власти поднијеле су захтјев за пријевремено пуштање на слободу генерала Радислава Крстића, а не сам генерал, и било је очекивано да ће суд у Хагу то одбити, јер се према хашким правилима услов за пријевремено пуштање стиче најраније у марту 2022. године, рекао је Срни Ненад Петрушић, адвокат генерала Крстића.

- Дакле, није се одлучивало о личном захтеву генерала Крстића, него о захтеву пољских власти где он издржава казну затвора. Према њиховим прописима, максимална казна за издржавање је 20 година, а како тамо испуњава две трећине, они су из процесних разлога то затражили по Закону о извршењу санкција Пољске - рекао је Петрушић.

Он је објаснио да о пријевременом пуштању на слободу одлучује онај суд који је генерала Крстића послао на издржавање казне, а то је Трибунал, па је било очекивано да ће одбити захтјев Пољске.

Петрушић је најавио да ће генерал Крстић поднијети молбу за пуштање на пријевремену слободу чим буде испуњен услов о издржане двије трећине казне, а то је најраније у марту 2022. године.

Он је рекао да генерал Крстић, коме је ампутирана нога, нема проблема каквих је имао док је био у затвору у Енглеској и истакао да су затворске власти у Пољској врло коректне према њему.

Предсједник Међународног механизма за кривичне трибунале судија Кармел Ађијус одбио је захтјев Радислава Крстића за пријевремено ослобађање из затвора, саопштено је данас из Механизма.


https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=350509




AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >