Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Мркоњић Град arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Терориста Нусрет Имамовић побјегао у Либију Штампај Пошаљи
Среда, 06 март 2019
06/03/2019 |  РТРС | СРНА

Нусрет Имамовић, радикални вехабијски вођа из Маоче, који се налази на листи 10 најтраженијих терориста свијета, недавно је из Сирије са породицом побјегао у Либију, пише Дневни аваз, позивајући се на изворе безбједносних агенција у БиХ.

Имамовић је у Сирију отишао 2013. године, а са собом је повео и супругу и троје дјеце.

Према незваничним изворима, овог терористу и даље чувају припадници озлоглашене јединице Ел-Нусра Фронт.

Аваз сазнаје и да су терористе Емира Алишића и Алију Кесреовића прошле године заробиле курдске снаге.

У Сирији се и даље налази на десетине држављана БиХ и њихових породица, при чему међународне организације покушавају да њихову дјецу врате у БиХ.

Одређени број држављана БиХ, који су покушали да се преко Ирака врате из Сирије, заробиле су курдске снаге, а њихова имена нису позната.

На Интерполовој црвеној потјерници и даље се налази 25 држављана БиХ због придруживања "Исламској држави" и терористичким организацијма у Сирији и Ираку.

Интерпол већ три године трага за Рамом Граховићем, Ибром Ћуфуровићем, Едином Печенковићем, Јасмином Кесеровићем, Сулејманом Мешановићем, Сенадом Касуповићем, Амиром Џинићем, Хамзом Лабидијем.

На црвеној листи терориста су и Саудијац са пасошем БиХ Ахмед Зухари, Един Алијев, Самид Цицвара, Насер Арнаут, Аднан Хоџић, Един Муфтић и други.


https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=328765




AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >