Слиједи одговор одбране на поднесак тужилаштва |
Субота, 23 фебруар 2019 | |
БЕОГРАД, 22. ФЕБРУАРА /СРНА/ - Одбрана генерала Ратка Младића се нада да би суд хашког механизма требало да за двије седмице почне да одлучује о захтјеву за његово пуштање на привремену слободу /како би посјетио гробове најмилијих у Србији и Републици Српској/, рекао је Срни генералов син Дарко Младић.
"Ми се надамо да им неће требати пуно времена, пошто је то једноставан захтев", каже он. Он је рекао да ће одбрана одговорити на став тужилаштва хашког механизма на захтјев за пуштање Младића на привремену слободу. "Ми смо давно поднели тај захтев, али тужилац је одуговлачио са одговором. Они су свој одговор дали тек у понедељак /18. фебруара/ ујутро, уочи статусне конференције", рекао је он.
Дарко Младић је додао да одбрана планира да можда већ данас да свој одговор на ту жалбу тужилаштва, које има рок од 14 дана да одговори на то.
"После тога ће судско веће да одлучује да ли ће да прихвати наш захтев, молбу, или ће да одбије. А то је негде почетком марта", додао је Дарко Младић. Он је напоменуо да овај захтјев одбране за пуштање генерала Младића на привремену слободу није ништа ново и да је поднесен прије неколико мјесеци, као и да су већ достављене гаранције и Србије и Републике Српске. "Ми смо тај захтев образлагали јавно, а Ратко је прочитао на статусној конференцији. Нема ништа специјално ново, гаранције су већ приложене. Нисмо ни могло да поднесемо захтев, а да не приложимо гаранције Србије и Републике Српске, оне постоје и издате су, мислим, пре три месеца", каже син генерала Младића. Раније су медији у Србији објавили да би генерал Ратко Младић крајем марта могао да дође у Србију на привремену слободу. Он је затражио од суда у Хагу да му дозволе да на 25 година од убиства оде на гроб своје ћерке Ане у Београду, а годишњица је 24. марта. Младићева одбрана поднијела је захтјев да буде привремено ослобођен на седам дана ради посјете гробовима најближих и у Републици Српској. Уз захтјев су приложили и гаранције влада Србије и Републике Српске да ће након тога бити враћен у притвор у Схевенингену. Првостепена пресуда генералу Младићу изречена је пред Хашким трибуналом 22. новембра 2017. године, када је осуђен на казну доживотног затвора због наводно почињених злочина на територији БиХ. http://www.srna.rs/novosti/669065/slijedi-odgovor-odbrane-na-podnesak-tuzilastva-o-mladicevom-zahtjevu.htm |
< Претходни | Следећи > |
---|