Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Укључите се...

Петнаестак година после завршетка рата у Босни и Херцеговини и поред дугогодишњих настојања да обухватимо све српске жртве, свесни смо да наша настојања још нису довела до потпуних резултата. 
 
Сматрамо да бисмо у вашу помоћ могли да успешније окончамо овај одговорни задатак и стога вам упућујемо позив да нам у томе помогнете.   Више...

Помозите

Позивамо Вас да уколико сте у могућности помогнете издања „Института за истраживање српских страдања“ у XX веку. 
 
За динарске и девизне уплате:
Текући рачун: 205-136879-52 
Комерцијална банка Београд
 

РТРС: Ускоро библиографија радова о српским страдањима у 20. вијеку Штампај Пошаљи
Понедељак, 14 март 2016
14/03/2016 | 07:57 | Извор: СРНА

При крају је израда библиографије објављених радова о српским страдањима у Првом и Другом свјетском рату и ратовима деведесетих година прошлог вијека, саопштено је из београдског Института за истраживање српских страдања у 20. вијеку.

Ријеч је о првој библиографији те врсте на нашим просторима, у којој су дати уобичајени подаци о објављеним радовима, у којима је тема страдање лица српске националности на просторима бивше Југославије од 1914. до 1995. године.

Аутор овог дјела значајног за српску културу и науку је Јово Бајић, уз помоћ и подршку Архива Српске академије наука и уметности /САНУ/.

Библиографија садржи битне податке за више од 3.000 радова о страдањима мјештана српске нацоналности у Србији и бившим југословенским републикама током два свјетска рата и у сукобима 1991-1995, као и у међуратним раздобљима.

У саопштењу је наведено да је библиографија основа за сва будућа истраживања ове проблематике и да је током 2015. године ово био један од најзначајних послова Друштва за подизање меморијалног центра српским жртвама геноцида у 20. вијеку.

„Изради библиографије у Друштву за подизање меморијалног центра српским жртвама геноцида дат је приоритетан значај у свим активностима током 2015. године, а финансијска средства су обезбиједили суоснивачи Друштва Нићифор Аничић и М. Милићевић“, наведено је у саопштењу.


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=192269
 


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >