Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Починиоци arrow Горажде arrow Вјештак потврдио потписе оптужених за убиства Срба са Троврха
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Вјештак потврдио потписе оптужених за убиства Срба са Троврха Штампај Пошаљи
Четвртак, 10 март 2016
ИСТОЧНО САРАЈЕВО, 10. МАРТА /СРНА/ - Вјештак графолог Исмет Катана потврдио је у Окружном суду у Источном Сарајеву да се на документу о преузимању заробљених Срба на Троврху из Полицијске станице у Горажду 1992. године налазе потписи четворице оптужених за учешће у њиховом убиству.

Некадашње припаднике такозване Армије БиХ Мухамеда Аџема, Омера Угљешу, Сенада Халиловића и Суљу Каркељу, Окружно тужилаштво у Источном Сарајеву терети за учешће у убиствима ратних заробљеника Бошка и Ђоке Ласице, Његоша Ћехе, Које Вуковића, Бранислава и Будимира Тодоровића, Тиослава Радовића и Ратомира Клачара.

Они су заробљени у августу 1992. године на брду Троврх код Горажда, одведени у горажданску полицијску станицу, гдје су и убијени.


Износећи своје стручно мишљење, Катана је да данашњем рочишту истакао да се готово никада не може апсолутно децидно изјаснити да ли је неки потпис неспоран.

Према мишљењу до којег је дошао на основу вјештачења више докумената оптужених лица, Катана је рекао да су Каркеља и Угљеша највјероватније, а Аџем и Халиловић вјероватно потписали овај спорни документ.

Он је потврдио да предмети његовог вјештачења нису била слова писаће машине на тексту испод којег стоје спорни потписи оптужених, папир на којем је сачињен спорни документ, као ни водени знак на папиру и печат који је видио.

Катана је навео да је у овом предмету урадио и вјештачење потписа са извјештаја службе дежурства Полицијске станице Горажде 17. на 18. августа 1992. године у периоду од 22.00 часа до 6.00 часова ујутро.

Анализа је, према Катанином налазу урађеном на девет страница, показала да је извјештај вјероватно потписао дежурни полицајац Адил Мујезиновић.

Катана је објаснио да је до овог мишљења дошао на основу компарације Мујезиновићевих потписа са пет докумената из 1992. и 1996. године, које су показале минорне разлике.

Суђење се наставља 24. марта улагањем материјалних доказа Окружног тужилаштва.


http://www.srna.rs/novosti/383499/vjestak-potvrdio-potpise-optuzenih-za-ubistva-srba-sa-trovrha.htm
 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >