Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Укључите се...

Петнаестак година после завршетка рата у Босни и Херцеговини и поред дугогодишњих настојања да обухватимо све српске жртве, свесни смо да наша настојања још нису довела до потпуних резултата. 
 
Сматрамо да бисмо у вашу помоћ могли да успешније окончамо овај одговорни задатак и стога вам упућујемо позив да нам у томе помогнете.   Више...

Помозите

Позивамо Вас да уколико сте у могућности помогнете издања „Института за истраживање српских страдања“ у XX веку. 
 
За динарске и девизне уплате:
Текући рачун: 205-136879-52 
Комерцијална банка Београд
 

Објављена књига „Поља несреће“ Миливоја Иванишевића Штампај Пошаљи
Петак, 08 мај 2015
 Миливојe Иванишевић: „Поља несреће“
БЕОГРАД, 8. МАЈА /СРНА/ - У издању издавачке куће "Вукотић медиа" из Београда данас је објављена књига "Поља несреће", прва хроника страдања Срба у БиХ од 1992-1995. године, коју је сачинио Миливоје Иванишевић.

Бавећи се овом црном статистиком још од почетка ратних сукоба у бившој Југославији, о чему је објавио десетине књига, Иванишевић је у овом дјелу, на њему својствен, систематичан начин, обрадио податке о страдању нашег народа у 67 општина у БиХ, саопштено је из издавачке куће "Вукотић медиа".

"Општина по општину, село по село, име по име, Иванишевић је изнео појединости о убијању 4.421 лица, од којих 810 жена и 3.600 лица. Нажалост, то је само део података. Иванишевић овом темом настаља да се бави, јер, према до сада познатим подацима, још 1.700 Срба се воде као нестали", наводи се у саопштењу.

Писац ове књиге, између осталог, навео је податак да је за злочине над Србима осумњичено 7.699 муслимана и Хрвата, а да је процесуирано само 57, односно 0,7 одсто.

Још једна особеност ове књиге, истичу из издавачке куће, је што је Иванишевић, за сваку општину, унио и бројке и проценте страдања српског народа у Другом свјетском рату, доказујући да је нација системски уништавана у 20. вијеку.

У предговору за хронику страдања Срба у БиХ у протеклом рату, академик Василије Крестић истакао је да је она вриједан научни искорак у изучавању жртава грађанског рата приликом распада Југославије.

"Она је путоказ којим треба ићи у изучавању једне болне теме која захтева трезвено истраживање и објективно описивање трагичних дешавања на које се често реагује више емотивно него рационално", пише Крестић.



http://www.srna.rs/novosti/302162/objavljena-knjiga-polja-nesrece-milivoja-ivanisevica-.htm


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >