Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Братунац arrow Жртве општине Братунац
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Ексхумација у Бућа потоку Штампај Пошаљи
Среда, 27 август 2014
САРАЈЕВО, 26. АВГУСТА /СРНА/ - Потрага за посмртним остацима несталих сарајевских Срба на локалитету Бућа Поток на подручју сарајевске општине Нови Град данас је окончана без резултата.

"Ексхумација која је проведена по налогу Тужилаштва на локалитету у близини Жељезничког школског центра данас је завршена. Током екхумације трагало се за жртвама српске националности, међутим, посмртни остаци нису пронађени", изјавила је Срни портпарол Института за нестала лица БиХ Лејла Ченгић.

Ченгићева је напоменула да ће само у случају нових информација о евентуалним локалитетима који би могли да крију жртве српске националности бити заказане нове ексхумације.

У вези са данашњом екхумацијом поједини медији су навели да се трага за Милошем Бандићем који је подлегао батинама у Жељезничком школском центру, у коме се у протеклом рату налазио логор за сарајевске Србе.

Преживјели логораши свједочили су о силовањима, тортурама, физичком и психичком малтретирању.

http://www.srna.rs/novosti/232443/ekshumacija-u-buca-potoku-bez-rezultata-.htm



БИХ | 26/08/2014 | 19:42 | РТРС 
Завршена ексхумација код ЖИШ-а, пронађени комади гардеробе


Током ексхумације у дворишту Жељезничког школског центра у сарајевском насељу Бућа Поток нису пронађени људски остаци али јесу комади гардеробе и обуће.

Ексхумација је рађена према налогу Тужилаштва БиХ, а на основу података Института за нестала лица БиХ да та гробница крије посмртне остатке најмање пет сарајевских Срба из околних насеља.

Како је потврђено РТРС-у у Институту за нестала лица  БиХ, нису пронађени људске кости али зато јесу остаци гардеробе, обуће и ћебади што упућује да су у ту јаму затрпавани лешеви који су потом вјероватно измјештени.

Жељезнички школски центар у Сарајеву познатији као "ЖИШ" у рату је био логор кроз који је прошло стотине сарајевских Србе. Преживјели логораши свједочили су о силовањима, физичком и психичком малтретирању и убијању у ЖИШ-у.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest/zavrsena-ekshumacija-kod-zis-a-pronadjeni-komadi-garderobe-119761




AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >