Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Ген. Ратко Младић arrow Суђење arrow Одбрана тражи ослобађање генерала
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Одбрана тражи ослобађање генерала Штампај Пошаљи
Понедељак, 17 март 2014
17.03.2014.
Одбрана генерала Ратка Младића затражила је од Трибунала у Хагу да Младића ослободи оптужбе за геноцид у Сребреници 1995. године, јер током недавног доказног поступка није утврђена његова кривица.

Бранилац Дејан Иветић затражио је да расправно вијеће истовремено одбаци и друге тачке и наводе оптужнице, која Младића терети за прогон муслимана и Хрвата широм БиХ.

“Нема доказа да је Младић имао геноцидну намеру да сребреничке муслимане уништи као етничку групу. Та тачка оптужнице се мора одбацити”, рекао је Иветић данас пред Хашким трибуналом.


Према његовим ријечима, нема доказа да је Младић наредио стријељање око 7.000 заробљених муслимана у данима послије заузимања Сребренице, 11. јула 1995. године.

“Нема доказа да је Младић био на било којем од попришта стрељања наведених у оптужници, јер је он од 14. до 16. јула био у Београду”, навео је Иветић.

Он је подсјетио да се исти приступ може примијенити и на оптужбу за геноцид над несрпским цивилима у седам општина у БиХ, јер налази експерта тужилаштва за демографију Еве Табо указују да је током рата убијено два одсто муслимана.

Издвајајући Младићеве ријечи да “не мисли да муслимане треба протјерати”, Иветић је појаснио да оне изражавају намјеру да се живи заједно са муслиманима, преносе београдски медији.

“Ми се противимо и одбацујемо оптужбе и доказни поступак тужилаштва у потпуности”, рекао је Иветић.
На захтјев за ослобађање Младића, сутра ће одговорити тужиоци.

http://www.rtvbn.com/news/optuzba-za-genocid-u-srebrenici-je-nedokazana/
AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >