Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Братунац arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Сарајево не хаје за списак злочинаца Штампај Пошаљи
Среда, 28 август 2013
28. 08. 2013. 13:42h | Ж. Марковић - Вести

Информације о поднесеним извештајима против највишег бошњачког ратног и политичког руководства које су ових дана објављене у неким медијима не тичу се никаквог реваншизма за тајне спискове Срба који су прослеђени из Сарајева у Београд, већ је реч о редовним активностима МУП-а РС, сазнају "Вести" од извора у овој институцији.

Наши саговорници кажу да су сви извештаји о којима се спекулише поднесени много пре него што су спискови из Тужилаштва БиХ упућени у Београд. То што нема реваншизма, није, међутим, никакво оправдање за нерад Тужилаштва БиХ по пријавама МУП-а РС за најбруталније злочине над Србима.


 
Дудаковић

- Предмет о Дудаковићу лежи од 2006. године и сваке године се прича о хапшењу које никад није уследило, и вероватно неће. Добровољачка је обустављена, Тузланска колона никад неће бити процесуирана, а истовремено се шаљу некакви спискови у Београд. То све говори - каже наш извор.

Извештаји су поднети против многих звучних имена. Неки од осумњичених су и данас на високим позицијама у органима власти. Пре свега, реч је о Сеферу Халиловићу, Атифу Дудаковићу, Фикрету Муслимовићу, Драгану Викићу, Харису Силајџићу, Селиму Бешлагићу, Стјепану Кљујићу, Ејупу Ганићу, Јовану Дивјаку и другима.

Подсетимо, директор Полиције Републике Српске Гојко Васић потврдио је да су извештајима МУП-а Српске о почињеним ратним злочинима обухваћена многа лица која су тада била политички активна у БиХ, као и она која су сада на функцијама у Федерацији БиХ или БиХ. Он, међутим, није желео да говори о појединцима.

С друге стране, извор "Вести" из МУП-а каже да поједини извештаји у Тужилаштву БиХ леже годинама, док су други узети у разматрање, али је истрага о њима или обустављена или на пречац завршена.

- Случај Насера Орића отет је бијељинском тужилаштву и пребачен у Сарајево пре више од три године. Ни прстом нису мрднули да се ствари помере са мртве тачке, а у Бијељини је случај био пред оптужницом - каже наш извор.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/339911/Sarajevo-ne-haje-za-spisak-zlocinaca



AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >