Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Братунац arrow Жртве општине Братунац
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Сарајево не хаје за списак злочинаца Штампај Пошаљи
Среда, 28 август 2013
28. 08. 2013. 13:42h | Ж. Марковић - Вести

Информације о поднесеним извештајима против највишег бошњачког ратног и политичког руководства које су ових дана објављене у неким медијима не тичу се никаквог реваншизма за тајне спискове Срба који су прослеђени из Сарајева у Београд, већ је реч о редовним активностима МУП-а РС, сазнају "Вести" од извора у овој институцији.

Наши саговорници кажу да су сви извештаји о којима се спекулише поднесени много пре него што су спискови из Тужилаштва БиХ упућени у Београд. То што нема реваншизма, није, међутим, никакво оправдање за нерад Тужилаштва БиХ по пријавама МУП-а РС за најбруталније злочине над Србима.


 
Дудаковић

- Предмет о Дудаковићу лежи од 2006. године и сваке године се прича о хапшењу које никад није уследило, и вероватно неће. Добровољачка је обустављена, Тузланска колона никад неће бити процесуирана, а истовремено се шаљу некакви спискови у Београд. То све говори - каже наш извор.

Извештаји су поднети против многих звучних имена. Неки од осумњичених су и данас на високим позицијама у органима власти. Пре свега, реч је о Сеферу Халиловићу, Атифу Дудаковићу, Фикрету Муслимовићу, Драгану Викићу, Харису Силајџићу, Селиму Бешлагићу, Стјепану Кљујићу, Ејупу Ганићу, Јовану Дивјаку и другима.

Подсетимо, директор Полиције Републике Српске Гојко Васић потврдио је да су извештајима МУП-а Српске о почињеним ратним злочинима обухваћена многа лица која су тада била политички активна у БиХ, као и она која су сада на функцијама у Федерацији БиХ или БиХ. Он, међутим, није желео да говори о појединцима.

С друге стране, извор "Вести" из МУП-а каже да поједини извештаји у Тужилаштву БиХ леже годинама, док су други узети у разматрање, али је истрага о њима или обустављена или на пречац завршена.

- Случај Насера Орића отет је бијељинском тужилаштву и пребачен у Сарајево пре више од три године. Ни прстом нису мрднули да се ствари помере са мртве тачке, а у Бијељини је случај био пред оптужницом - каже наш извор.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/339911/Sarajevo-ne-haje-za-spisak-zlocinaca



AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >