Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow У медијима arrow Сакоч се не осјећа кривим због лагања о злочинима над Србима
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Сакоч се не осјећа кривим због лагања о злочинима над Србима Штампај Пошаљи
27.07.2013 10:04 | Agencije

Барлингтон - Натурализовани држављанин САД бошњачког поријекла Един Сакоч, који је настањен у Барлингтону у савезној држави Вермонт, рекао је данас да се не осјећа кривим према оптужбама да је при подношењу захтјева за држављанство лагао о ратним злочинима почињеним током рата у БиХ.

Сакоча, који са супругом и кћерком живи у Барлингтону, ухапсила је савезна полиција и пред судом ће се поново појавити 29. јула, када ће судија донијети одлуку да ли ће му бити продужен притвор.

У оптужници велике пороте, која је отпечаћена јуче у Окружном суду у Барлингону, наводи се да је Сакоч у јулу 1992. године отео и силовао Српкињу, те да је подстицао на убиство њене мајке и тетке.


Сакоч и његов неименовани саучесник оптужени су да су отели Српкињу из куће у Чапљини, гдје се склонила са мајком и тетком. Оптужени је напао и силовао жену, након чега је одвео у оближњи логор Дретељ, гдје су Срби затварани и убијани током рата.

Америчка оптужница га терети да није пријавио наводне злочине, први пут 2004. године, када је затражио боравиште у САД, и други пут 2007. године, када је затражио и добио америчко држављанство.

Уколико буде проглашен кривим, Сакоч се суочава са максималном казном до 10 година затвора и новчаном до 250.000 долара, а могао би остати и без америчког држављанства.

Оптужница је била запечаћена како би се заштитили агенти безбједносне службе и извори, што указује да је Сакоч можда идентификован дојавом, наводи АП.


http://www.glassrpske.com/novosti/svijet/Sakoc-se-ne-osjeca-krivim-zbog-laganja-o-zlocinima-nad-Srbima/128236.html
AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни