Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Починиоци arrow Тужилаштво БиХ тражи строжу казну за Албину Терзић
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Тужилаштво БиХ тражи строжу казну за Албину Терзић Штампај Пошаљи
Петак, 05 јул 2013
Танјуг | 05. јул 2013. 18:35

 Албина Терзић
    Албина Терзић
Тужилаштво БиХ затражило је већу казну затвора за бившу припадницу ХВО Албина Терзић, која је осуђена на пет година због злочина над српским цивилима у логорима у Оџаку

Тужилаштво БиХ затражило је у петак пред Апелационим већем Суда БиХ да бивша припадница Хрватског већа одбране (ХВО) Албина Терзић, која је осуђена на пет година затвора због злочина над српским цивилима у логорима у Оџаку, добије већу казну, док је одбрана тражила ослобађање или ново суђење.

Висина казне неприхватљива је за Тужилаштво БиХ, а тужилац Сеид Марушић је оценио да "не даје сатисфакцију жртвама", преносе бањалучки медији.


Према пресуди из октобра прошле године, Терзићева је као припадник ХВО нечовечно поступала према српским цивилима затвореним у основној школи и фабрици "Стролит" у Оџаку од маја до јула 1992. године.

Она је проглашена кривом јер је заробљенике ударала палицом по врату, раменима и глави, шамарала их, на њих хушкала пса, мучила их, злостављала, понижавала и вређала на различите начине.

Првостепено веће је као олакшавајуће околности навело да је Терзићева у време чињења злочина била млада, да раније није осуђивана, као и да њени поступци нису толико тешки.

Тужилаштво БиХ није се сложило са тим образложењем, а тужилац Марушић је навео да ће жртве "заувек носити трауме".

Бранилац Томислав Љубић је затражио да осуђујућа пресуда буде преиначена у ослобађајућу, с обзиром на алиби, или да се суђење понови.

Одбрана је током суђења тврдила да је Терзићева у периоду за који је терети оптужница била у Кутјеву у Хрватској, које је од Оџака удаљено око 70 километара.

Након изношења жалби, Апелационо веће ће одлуку донети накнадно. Терзићева се налази на слободи, јер је судско веће одбило предлог Тужилаштва да оптуженој буде одређен притвор.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dosije/aktuelno.292.html:442496-Tuzilastvo-BiH-trazi-vecu-kaznu-za-Albinu-Terzic

AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >