Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Укључите се...

Петнаестак година после завршетка рата у Босни и Херцеговини и поред дугогодишњих настојања да обухватимо све српске жртве, свесни смо да наша настојања још нису довела до потпуних резултата. 
 
Сматрамо да бисмо у вашу помоћ могли да успешније окончамо овај одговорни задатак и стога вам упућујемо позив да нам у томе помогнете.   Више...

Помозите

Позивамо Вас да уколико сте у могућности помогнете издања „Института за истраживање српских страдања“ у XX веку. 
 
За динарске и девизне уплате:
Текући рачун: 205-136879-52 
Комерцијална банка Београд
 

Спомен невино страдалима на Видовдан? Штампај Пошаљи
Уторак, 18 јун 2013
В. Т. | 18. јун 2013. 20:50

 Акција „Новости“: Чланови Иницијативног одбора донели одлуку о изради предлога закона о оснивању Меморијалног центра
Акција „Новости“: Чланови
Иницијативног одбора донели
одлуку о изради предлога
закона о оснивању
Меморијалног центра
Акција „Новости“: Чланови Иницијативног одбора донели одлуку о изради предлога закона о оснивању Меморијалног центра

Акција „Новости“ Подигнимо Меморијални центар посвећен страдању српског народа у 20. веку, чији је покровитељ председник Србије Томислав Николић, стиче подршку јавности. У уторак су чланови Иницијативног одбора донели одлуку о изради предлога закона о оснивању Меморијалног центра.

- Уз подршку председника Николића и помоћ државе ближи смо остварењу циља о подизању споменика свим страдалницима усташког геноцида - рекао је иницијатор идеје, шаховски велемајстор Александар Матановић.

Изградња комплекса, који по садржини, поруци треба да буде српски „Јад Вашем“ је дуг и скуп пројекат али, како је рекла Санда Рашковић Ивић, он нас уједињује, чини достојанственијим и одговорнијим према злочину који је систематски заташкаван.

Први посетиоци требало би да се поклоне сенима невино страдалих до Видовдана 2014. То је жеља чланова Одбора које је именовало и радно тело за припрему предстојеће Скупштине од познатих имена из јавног живота, угледних академика, професора универзитета, научника, као и представника дијаспоре. Донета је и одлука о оснивању фондације и изради статута.

Група коју ће предводити Саво Штрбац из „Веритаса“ и Миливоје Иванишевић из Института за истраживање српских страдања у 20. веку, уз помоћ Института за савремену историју, Музеја жртава геноцида, Војног архива, Архива Србије, архива САНУ и СПЦ, ускоро почиње са прикупљањем документације.



http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:439703-Spomen-nevino-stradalima-na-Vidovdan

AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >