Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Досије општина arrow Рат 1992-1995. г. arrow Мркоњић Град arrow Починиоци злочина
НАЈМАЊЕ 7.432 Срба убијено је у Сарајеву од 1992. до 1995. године. Толиком броју жртава се знају имена и презимена, места рођења и смрти - и још 856 несталих. То нису коначане бројке.
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Оптужени за „Виктор Бубањ“ траже одбрану са слободе Штампај Пошаљи
Четвртак, 12 јануар 2012
14:45 |11/01/2012 

Свједоци одбране Бесима Мудеризовића и Рамиза Авдовића, који су оптужени за ратни злочин над српским цивилима у сарајевском логору "Виктор Бубањ", негирали су твдрње Сипе да су их оптужени контактирали како би утицали на могуће свједоке.
   

Након оваквог свједочења Сонибоја Шкиљевића и Жељка Кљајића бранилац оптуженог Авдовића, Мирза Ковач, затражио је да оптужени буду пуштени из притвора.

Мудеризовић и Авдовић су од краја јуна до краја новембра 1992. године, као свјесни учесници удруженог злочиначког подухвата, учествовали у успостављању и одржавању система злостављања цивила српске националности у касарни "Виктор Бубањ". Иста оптужница терети и Илиуана-Николаеа Винтилу, који је рођен у Румунији, а био је кувар и стражар у некадашњој касарни. Винтила се брани са слободе.
Мудеризовић и Авдовић ухапшени су у октобру прошле године од када се налазе у притвору због тврдњи Тужилаштва БиХ да би могли утицати на свједоке, те да су то већ учинили према забиљешци Сипе.

Према забиљешци Сипе, оптужени су долазили код Шкиљевића и Кљајића како би лобирали да не говоре о њиховом учешћу у злостављању Срба у "Виктору Бубњу".

С обзиром на негирања навода из ове забиљешке, Суд БиХ је за 13. јануар позвао неколико припадника Сипе да дају своје исказе, јавља Балканска истраживачка мрежа.

Шкиљевић је пред Судом БиХ прошле године ослобођен оптужби за злочине у КПД "Бутмир" код Сарајева, а Кљајић је бивши заробљеник у касарни "Виктор Бубањ".

М.К.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=53508


AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >