Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Ген. Ратко Младић arrow Подршка
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
 

Русија ће учинити све да Ратко Младић изађе на слободу Штампај Пошаљи
Среда, 19 децембар 2012
22:26 19.12.2012.
   
РУСКИ КОМИТЕТ ЗА ЗАШТИТУ РАТНОГ КОМАНДАНТА ВОЈСКЕ РС РАДИЋЕ
И НА УКИДАЊУ ХАШКОГ ТРИБУНАЛА КОЈИ ЈЕ КАЗНЕНИ ОРГАН НАТО


        ДРЖАВНА Дума РФ учиниће све што је могуће како би се осигурало да правда победи у случају српског генерала Ратка Младића, рекао је за руски државни радио Глас Русије посланик у доњем дому парламента Павел Дорохин.

       „За већину Руса - нагласио је Дорохин - Младић је српски национални херој“.

       У Русији је, на иницијативу политичара, јавних личности и научника, основан је јавни комитет за заштиту геенерала Младића.


Детаљније...
 
Рапорт команданту – промоција књиге Љиљане Булатовић о генералу Младићу Штампај Пошаљи
Петак, 28 септембар 2012
Објављено 21.09.2012 у 08:17 | srbel.net

 
У величанственој атмосфери, препуној емоција и надахнућа о генералу Ратку Младићу и ратном путу Војске Републике Српске, у прелепој Кристалној дворани хотела “Босна“ говорили су угледни људи, Генералови саборци, пријатељи, историчари – поводом мојих књига “Рапорт команданту“ и “Рапорт команданту у огледалу епохе“,  у организацији достојне тога – Борачке организације Републике Српске и Института за трагање за убијеним и несталим у  РС.

Био је то први овакав јавни озбиљан и докуметнован  разговор истине о генералу Младићу, једином ратном команданту ослободилачке, непобеђене Војске Републике Српске и то ме је чинило посебно поносном, јер се све то сливало у истину коју сам ја записала у шест књига о Генералу, а које је он оценио као “рапорт истине пред историјом“, када сам се срела са њим у Шевенингену прошле, 2011. године, коментарише Љиљана Булатовић Медић овај догађај, који је пропраћен и медијски у Републици Српској.


Детаљније...
 
Одржана промоција књиге „Разговори са генералом Младићем“ Штампај Пошаљи
Среда, 05 септембар 2012

Објављено 05.09.2012 у 12:56
БиХ / Република Српска / Култура | Извор: СНП Наши

ПозивницаЧланови Србског сабрања „Баштионик“ из Бањалуке од 01.-04. 09. ове године, били су домаћини гостима из Чешке, активистима удружења Чешко-српског пријатељства, које је предводио проф. др Рајко Долечек, а централни догађај посјете била је промоција књиге „Разговори са генералом Младићем“ проф. др Рајка Долечека.

Заједно са гостима, домаћини су присуствовали Литургији у цркви Светог Георгија у Дракулићу, посјетили споменик Србима побијеним од стране хрватских усташа у фебруару 1942. у бањалучком приградском насељу Шарговац, као и основну школу „Ђура Јакшић“ у Шарговцу из које су 07.02.1942. хрватске усташе издвојиле 54 српске дјеце од првог до петог разреда и поклали их у школи. Истину о овом злочину наши пријатељи ће понијети у Чешку и публиковати као и њихове досадашње чланке и књиге о српским страдањима.

Господин Рајко Долечек је велики српски пријатељ и борац за истину, носилац највишег одликовања Српске Православне цркве- ордена Светог Саве, затим ордена Његоша, а добитник је и Вукове награде. Човјек кога због његових дјела и љубави према српском роду с правом зову Арчибалд Рајс 21. вијека.


Детаљније...
 
Бранислав Младић: Ратко је мој и јесам га крио Штампај Пошаљи
Понедељак, 06 август 2012
четвртак, 02. август 2012.

Бранислав МладићБрат најтраженијег хашког оптуженика, Бранислав Младић, о споразуму са тужилаштвом, генералу Младићу, кога је чувао пет година. Против државе не могу. Ратка сам чувао и лечио. Телефонира ми, а добио сам недавно од њега и писмо.

Не мирим се са кривицом која ми је приписана, али ја против своје државе не могу. Како год одлучи. Какав бих ја човек био да не само Ратка него и било кога другога ко тражи помоћ вратим с прага. Кажем: не мирим се, али због њега ћу да поднесем све. Он је мој и не одричем га се.

Бранислав Младић овако, у разговору са репортерима „Новости“, најкраће коментарише „споразум“ са Тужилаштвом за ратне злочине Републике Србије о признању кривице. Према овом споразуму, који не потврђује али и не демантује рођак генерала Ратка Младића, у чијој је он кући био, боловао, лечио се и ухапшен 26. маја прошле године - Бранислав Младић је признао кривицу, а Тужилаштво предлаже годину затвора, односно три године - условно.

Детаљније...
 
Подршка генелару Младићу Штампај Пошаљи
Понедељак, 28 мај 2012
 
13:28 | 26/05/2012 | СРНА

Окупљањем на Тргу Крајине неколико десетина грађана Бањалуке данас је упутило поруку подршке бившем команданту Главног штаба Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу, поводом годишњице његовог хапшењаОкупљањем на Тргу Крајине неколико десетина грађана Бањалуке данас је упутило поруку подршке бившем команданту Главног штаба Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу, поводом годишњице његовог хапшења.

Предраг Адамовић, у име окупљених грађана, рекао је новинарима да је генерал Младић бранио свој народ и да ће као такав бити уписан у историју српског народа.

Адамовић је нагласио да Хашки суд суди сваком слободољубивом човјеку како би му убио вољу за супротстављањем силама које желе владати свијетом.

Грађанима је дијељен и летак, на којем је, између осталог, наведен и податак да су, од укупно изречених 960 година казни, Срби добили 748 година затвора и четири доживотне казне, Хрвати 166 година, а Бошњаци 41 годину.
 
 
Детаљније...
 
<< Почетак < Претходна страна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа страна > Крај >>

Резултати 21 - 25 од 48