Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow Саопштења
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
 

In memoriam: Предраг Р. Драгић Кијук Штампај Пошаљи
Четвртак, 02 фебруар 2012
Проминуо је светом наш уважени колега и саборац 

Предраг Р. Драгић Кијук 

Предраг Р. Драгић КијукХуманиста, књижевник и ликовни критичар, есејиста, антологичар, лексикограф, медиевалиста, историчар, персоналиста, достојевиста и православни мислилац.
 
Надахнути беседник. Борац за Истину. Мудар и частан Човек. Био је члан Научног већа Института, и наш пријатељ.

Биографи ће забележити и: Предраг Р. Драгић Кијук рођен је у Крагујевцу 1945 године, средњу школу и студије на Филолошком, Правном и Филозофском факултету похађао на Универзитету у Београду а стручна испитивања и усавршавања имао у Италији, Грчкој, Русији, Француској и Норвешкој. Повремено се бавио превођењем и писањем драмских текстова (његова радио-драма Неимар светлости, коју је и режирао, доживела је бројна издања, после праизведбе октобра 1993). Био је управник највеће Библиотеке иностране периодике на Балкану. Као истакнути културни радник члан је Удружења књижевника Србије, по позиву.

Детаљније...
 
Jединством против усвајања резолуције о Сребреници Штампај Пошаљи
Уторак, 13 децембар 2011
 
Datum: 09.12.2011 23:00
Autor: Драган Царан


"Срби за правду и демократију": Адвокати Петар Добрић, Саша Милановић и Тихомир НоваковићСИДНЕЈ - Како спречити убијање истине и правде? Како зауставити геноцидно затирање и сатанизацију читавог српског народа? Како у мултиетничком аустралијском друштву сачувати мир ако се упорно газе достојанство и интегритет једног народа?

Ово су само нека од питања на која одговоре покушава да нађе организација "Срби за правду и демократију". Последња расправа је била наметнута иницијативом Мајкла Данбија, посланика у аустралијском Федералном парламенту, да се 11. јул на Петом континенту прогласи за Дан сећања на жртве у Сребреници.

У подужој, писаној верзији иницијативе наводи се да су "српске снаге под командом Ратка Младића и Радована Караџића убиле више од седам хиљада недужних цивила старости од 16 до 77 година". При томе Данби се позива на став Међународног суда правде о Сребреници, а цитира причу извесне Зумре Шехомеровић, која говори о убијању деце од 12 година, мада ниједно није видела својим очима, него је чула вриске и пуцњеве.
 
 
Детаљније...
 
Позив Завета СрпскоРуског Штампај Пошаљи
Среда, 02 новембар 2011

Завет СрпскоРуски - 5. новембар 2011.

 

 

 
Завет СрпскоРуски позива на трибину 14. октобра Штампај Пошаљи
Уторак, 11 октобар 2011

Завет СрпскоРуски: Позивница на трибину

 
Љубиша Ристић: Петровдан у Братунцу 2011. године Штампај Пошаљи
Петак, 15 јул 2011
Братунац: Српско гробљеПрисуствујући обележавaњу српских страдања у средњем Подрињу, „Двери српске – покрет за живот Србије“ и „Институт за истраживање српских страдања у ХХ веку“ заједнички су на Петровдан 2011.године представили књиге о ратним дешавањима у сребреничком крају.
 
Овогодишње народно сећање обележио је покушај фалсификатора сребреничких ратних догађаја да забране све српске манифестације. Из тог разлога су „Двери српске – Покрет за живот Србије“ поделили грађанима пет стотина примерака своје књиге „Сребреница“, доказујући на тај начин да истину о Сребреници није могуће сакрити или угушити.

„Институт за истраживање српских страдања у ХХ веку“ је објавио и представио нову књигу Миливоја Иванишевића „Српска згаришта сребреничког краја“, у двојезичном издању, на српском и енглеском језику.

Детаљније...
 
Срби се браниоца и јунака не одричу! Штампај Пошаљи
Четвртак, 26 мај 2011
генерал Ратко Младић
Београд, 26. мај 2011,
 
Саопштење Двери поводом испоручивања ђенерала Ратка Младића окупаторима

Хапшењем ђенерала Ратка Младића долази крај једне ере за Српство.

Осим Горана Хаџића, који је још увек на слободи, ђенерал Младић је био последњи српски државни и војни вођа из ратних деведесетих који је избегавао Хашком казамату, тој НАТО инквизицији и једној од већих срамота у историји светског права.

Сада ће и се Младићу судити, и то за тзв. „геноцид у Сребреници“, догађај за који до данас не постоје докази.


Детаљније...
 
Саопштење - 1. април 2011. Штампај Пошаљи
Субота, 02 април 2011
 
Поводом текстова који су објављени у Вестима из Франкфурта (29. марта 2011) „У БиХ погинуле 104.732 особе“ и Вечерњим новостима из Београда (30. марта 2011) „Хаг: Објављен број жртава у БиХ“ – Институт за истаживање српских страдања у XX веку саопштава да је број српских жртава убијених у БиХ током рата 1992-1995. године у овим информацијама умањен за 9.623 лица, према прелиминарном извешају.

Како су истраживања на терену још у току, овај број српских жртава није коначан и може бити и већи. Места истаживања, за сада, не можемо навести јер се налазе на територији под муслиманском влашћу, с обзиром на то да и овако често наилазимо на саботаже и прикривање чињеница.

Детаљније...
 
<< Почетак < Претходна страна 1 2 3 4 Следећа страна > Крај >>

Резултати 15 - 21 од 28